Ekoinicjatywa w Zielonej Górze

Zespół uczniowski z Ekologicznej Szkoły Podstawowej z Zielonej Góry od razu przejęli inicjatywę, co widać na pierwszy rzut oka – swój projekt zatytułowali „Ekoinicjatywa należy do nas”!

Przez pewien czas przygotowywali się do sesji młodego ekologa, żeby później zaprezentować swoją wiedzę na prezentacji multimedialnej na temat obszarów Natura 2000 położonych w okolicy najbliżej kopalni węgla. Prezentacje planują przekazać do Urzędu Miasta Zielona Góra, aby służyła za promocję ich regionu. Przygotowali też scenografię do szkolnego autorskiego przedstawienia teatralnego pt. „Bajka o Po(d)stępie”, które jest zaproszeniem do dyskusji - czy budowa kopalni węgla brunatnego w sąsiedztwie obszarów chronionych jest dobrym i jedynym rozwiązaniem.

 

Takie działanie to cenny głos w dyskusji nad szkodliwym wpływem planowanej kopalni odkrywkowej na środowisko naturalne. Sztuka teatralna jako forma przekazu treści dotyczących trudnych zagadnień… Dlaczego nie?

Zespół zorganizował też na szkolnym korytarzu wystawę zdjęć, którą odwiedziło sporo osób, między innymi rodzice przyszłych pierwszoklasistów. Fajnie, bo dzięki temu rodzice dowiedzieli się, że ekoinicjatywa w tej szkole należy do uczniów i uczennic.