ZAMÓW BEZPŁATNE PLANSZE I INFOGRAFIKI DLA SZKÓŁ

Zachęcamy do korzystania z materiałów dotyczących zagadnień edukacji ekologicznej.

Materiały zostały opracowane z myślą o uczniach i uczennicach oraz nauczycielach i nauczycielkach z gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych, i mogą stanowić pomoc dydaktyczną przy omawianiu tematów takich jak różnorodność biologiczna, ochrona przyrody, nasze nawyki i zachowania mające wpływ na środowisko naturalne. 

 

FORMY OCHRONY PRZYRODY 

Nasze życie również zależy od różnorodności biologicznej, korzystamy z niej na co dzień. Dzięki formom ochrony przyrody mamy możliwość badać przyrodę i podziwiać jej piękno oraz dajemy na to szansę kolejnym pokoleniom.

BIORÓŻNORODNOŚĆ WARTA ZACHODU

Na podwórku może mieszkać 10 gatunków mrówek, które prowadzą ze sobą wojny, organizują zbójeckie wyprawy i zawierają sojusze. Nocą podwórko szkoły przestaje być nasze, a odwiedzają je tak tajemnicze stworzenia jak kuna, łasica, tchórz czy jeż. 

BIORÓŻNORODNOŚĆ NA CO DZIEŃ

Znaczenie różnorodności biologicznej w życiu człowieka jest ogromne – zapewnia ona źródło pożywienia, leki, drewno oraz inne surowce niezbędne do życia. Twoje codziennie wybory konsumenckie mają znaczenie w zachowaniu różnorodności biologicznej.

SZKOŁA PRZYJAZNA ŚRODOWISKU

Zmiany nawyków i zachowań mają większy sens, gdy są udziałem dużej liczby osób. Twoje codziennie wybory konsumenckie mają znaczenie w zachowaniu różnorodności biologicznej.

 

Wersje elektroniczne publikacji można pobrać TUTAJ. Na tej stronie znajdują się również karty pracy dla uczniów i uczennic przygotowane w oparciu o jedną plansze edukacyjną i jedną infografikę.